Attendees

Fispa Live > Attendees

Jonathan  Allen @ Rini O’Neil, PC

Brian Amezola @ IPFone

Kevin Ansley @ Pathwayz Communiations

David Armentrout @ High Speed Roanoke

Tyler Armour @Mainstream Fiber Networks, LLC

Amanda Augustine @ IgniteNet

Stephen Baird @ The Nexus Group

Maddy Banerjee @ AT&T

Jered Bearden @ Dark Fiber Systems, Inc.

Stephanie Bogue @ Aeneas Communications, LLC

Elise Brentnall (and guest Scott Soresen) @South Valley Internet Inc.

Bryan Brooks @ Pavlov Media

Bill Brown (and guest Johanna) @ Quantum Telecommunications, Inc.

Chris Brown @ Aeneas Communications, LLC

Kevin Brown (and guest Kim) @ Quantum Telecommunications, Inc.

Kurt Bruemmer @ Socket Telecom

Dan Bubb @ Gorge Networks, Inc.

Anand Buch @ NetSapiens

Russ Camp @ Bledsoe Telephone Cooperative

Paul Chapman @ Pathwayz Communications

Jack Cathey @ Megawatt Communications LLC

Jason Champion @ API Digital

Bill Clavey @ pavlov media

Carson Coffman @ Socket Telecom

Clay Colvin (and guest Adrienne) @ GABN.net

Chris Cooper @ Intelliwave Broadband

Jaymie Cutaia @ Jaymie Scotto & Associates

Steven Dean @ AT&T

Gabriel Diaz @ GPS Hiring LLC

Nina Doherty @ Cloud Age Solutions

James Dollahite @ Aeneas Communications, LLC

Dawn Evans @ AT&T

Roger Fairchild (and guest Weylan Fairchild) @ Blue Box Communications

Greg Frikor @ Uniti Fiber

Tom Forte @ Technologies Management Inc.

Daniel Friesen (and guest Sarah) @ IdeaTek Telcom

Chris Frost @ Cruzio

Jay Fuller @ Cyber Broadband, Inc.

Brian Gabriel @ Mainstream Fiber Networks, LLC

Lynn Gabriel @ Mainstream Fiber Networks, LLC

Andy Germano @ BEC Technologies

Terri Goggins @ Jaymie Scotto & Associates

Richey Goldberg @ Equinox 5

Marvin Golden @ City of Thomasville

Josh Gray @ Baltic Networks

Heather Gryp @ United Fiber & Data, LLC

Patricia Hahn @ Windstream

Doug Hair @ NTInet Inc.

Mason Halacker (and guest Anita) @ Hayneville Fiber Transport

Michael Hardrick (and guest Steve) @ TNWEB LLC

Alasa Harper @ Mainstream Fiber Networks, LLC

Devon Harris @ WaveFly Powered by JMF Solutions, Inc.

David Harrod @ Aeneas Communications, LLC

Bill Heinz (and guest Mendy)  @ PBX-Change

Lenny Higgins @ Nexus Group

Jim Hollis (and guest Geralyn) @ FISPA

Mike Ireton @ Rural Broadband Now! LLC

Russel Irwin @ ConVergence Technologies, Inc.

Tanja Jameson @ Windstream

Ken Janc @ Lorex, Inc.

Dane Jasper @ Sonic

Amanda Johnson @ FISPA

Clarence Johnson @ AT&T

Bill Koepsel @ IPiFony Systems, Inc.

Ivan Kohler @ Freeside Internet Services, Inc.

Matt Kohly @ Socket Telecom, LLC

Todd Kruegler @ Walker and Asscociates

Leigh Kuynrkendall @ Aeneas Communications, LLC

Chris Lee @ Cloud Age Solutions

Kyle Leissner @ WireStar

Michael Lepkowski @ AT&T

Erik Levitt @ 1st Point Communications

Scotty Likens @ Electricom

Matt Lloyd @ Magic Apple Technolgy

Zeke Long @ Socket

Josh Lynch @ Athena Broadband

Jeff Lytle @ Sandy Beaches Software

David Loeffler @ Southern Light

Olof Mars @ COS Systems

Doug Mauro (and guest Ellen Dockum)@ TruePath Technologies

Patrick MacNeil @ Technologies Management, Inc.

Aaron Maddock @ Magic Apple Technology

Bob Mayfield @ ECSIS.Net, LLC

Paul McCall @ PDMNet

Craig McCue @ OrecX Call Recording

John McEntee @ Juniper Networks

Scott McMahan @ Southern Light

Jeff Mills @ Hi-Tech Data, LLC

Steve Moghadam @ Smartcom Telephone, LLC

Alix Moore @ Equinox 5

Jonathan Moore @ AT&T Mobility

Sean Myers @ VETRO Fiber Map

Jennifer Nelson @ Baltic Networks

Barry Newberger (and guest Bette) @ Telco Systems

Mark Ogden @ Adtran

Don Paige @ Amino Communications

Andrew Paxton @ United Fiber & Data

Jim Peace @ Peace Communications

Nick Pena @ The Fibersmith Company

Mike Perrault @ Positron Access Solutions, Corp.

Shannon Perruzzi (and guest Tommy Desimon) @ Telco Systems

Jim Peterson @ Electricom

Sandy Poi @ Peace Communications

Allen Pooley @ Ranch Wireless

Ariana Pooley @ Ranch Wireless

David Privee @ NetSapiens

Kelly Preston @ TruePath Technologies

Peter Radizeski @ RAD-INFO INC

Matthew Ramsey @ Login

Rick Ranard @ ElectriCom

Mary Anne Rayfield (and Guest Jeff) @ FISPA

Scott Raymer @ Equinox 5

Jeff Rhoden @ InfoStructure

Wallace Rowan @ DASAN Zhone Solutions, Inc.

John Rowland @ Athena Broadband

Erick Rucker @ AT&T

Daryl Russo @ IPiFony Systems, Inc.

Brian Savory (and guest Mildred) @ Colo Atl

Allie Schomaker @ Socket

Michael Shope @ Hi-Tech Data, LLC

Andrew Sims @ Aeneas Communications, LLC

David Skidmore @ Fiberlight

Ellen Slezak @ BillMax Billing Solutions

Donny Smith @ The Fibersmith Company

Larry Smith @ ECSIS.Net, LLC

Robin Smith @ECSIS.Net, LLC

David Snyder @ RevTel

Trent Snyder @ RebTel

Tony Stramandinoli @ IgniteNet

Doug Schultz @ United Fiber & Data

Blake Svoboda @ WaveFly Powered by JMF Solutions, Inc.

James Taylor (and guest Jody) @ Bluebird Network

Mike Taylor @ Telamon Corporation

Joe Thatcher @ CSC Leasing Company

Chuck Thomas @ U Communications

Houston Thomas @ Bledsoe Telephone Cooperative

Kenneth Thomas @ Comcast Business

Spencer Thomason @ Whitesky Communications

Eric Tolbert @Newbreak Communications

Randy Turner (and guest Kristen) @ Walker and Associates

Kris Twomey @ Law Office of Kris Twomey

Ron Upchurch (and guest Patsy) @ Upchurch Telecom & Data

Suzanne Urash @ CRE8 Group

Kristen Vasicek @ 1st Point Communications

Dusty Wade @ IPiFony Systems, Inc.

Deb Ward @ Televergence Solutions Inc.

Jason Warren @ Aeneas Communications, LLC

Jay Weekly @ CyberBroadband, Inc.

Carl Whaley @ Coax Communications

Daniel White @ ConVergence Technologies

Ken Williams @ Allied Telecom

Brian Winland @ Comcast Business

Jonathan Weindruch @ Websults

Kurt Woltersturff @ MarketBroadband.com

Brian Worthen @ Mammoth Networks

Brad Wyatt @ Aeneas Communications, LLC

Kim Xiong @ AT&T

Alan Yoder @ Smartcom Telephone, LLC

Jin Yongzhe @ Peng Telecome & Media