Attendees

Fispa Live > Attendees

Monica Akin @ Viaero Wireless

Seth Allen @ Baltic Networks

Donny Henderson @ Ciena

Kevin Ansley (and guest Ranell Ansley) @ Pathwayz Communications, Inc.

Tyler Armour @ Mainstream Fiber Networks

John Babineaux @ REACH4 Communications

Andrew Bagrin @ OmniNet, Inc.

Michael Basch @ Vertex, Inc.

Hal Baylor @ INOC

Roger Bell @ Multapplied Networks, Inc.

Jeff Bennitt @ Monster Broadband

Brent Blankenship @ Aeneas Communications, LLC

Bob Bonomo @ Communication Infrastructure Corporation (CIC)

Rob Bresnahan @ BKD

Bob Brentnall (and Guest Sharon Brentnall) @ South Valley Internet

Elise Brentnall (and Guest Scott Soreson) @ South Valley Internet

Bill Brown @ Quantum Internet and Telephone

Jeff Brown @ Windstream

Kevin Brown @ Quantum Internet and Telephone

Bryan Brooks @ Pavlov Media

Dan Bubb @ Gorge Networks, Inc.

Carol Brunner @ Fiber Broadband Association

David Butler @ NeoNova-API Digital

Stacey Cadger @ Bicom Systems EURL

Alberto Calabro @ TI SPARKLE

Logan Campbell @ Multapplied Networks Inc.

Jason Champion @ NeoNova

Paul Chapman @ Pathwayz Communications, Inc.

Jack Cathy @ Megawatt Communications LLC

Amy Coghlan @ Star2Star Communications

Peter Cohen @ Netflix

Clay Colvin @ Georgia Business Net

Cindy Cook @ Seimitsu

Sam Cook @ Seimitsu

John Curran @ American Registry for Internet Numbers (ARIN)

Jaymie Cutaia @ Jaymie Scotto @ Associates

Ed D’Agostino @DE-CIX North America

Ross Dahman @ Huntleigh Technology Group

Edmund Dale @ Vertex, Inc.

Jim Dalton @ TransNexus, Inc.

Dani Dean @ Mainstream Fiber Networks

Steven Dean @ AT&T

Michael DeCastro @ Windstream

Chris Devine @ All Tel Networks

Peggy Dolgenos @ Cruzio Internet/Santa Cruz Fiber

Jay Dominque @ REACH4 Communications

Paris Donahue @ TEli Communications, LLC

Steven Donovan @ Belzoni Cable, LLC

Matt Drohan @ NiTel

Kevin Dundon @ Alianza

Joe Edwards @ REACH4 Communications

Michael Falaschi (and guest Jill) @ e-vergent.com

John Fitzgerald @ InfoLink USA, Inc.

Mirta Flores @ Smartcom Telephone, LLC

Adrian Folsom @ Powercode

Michael Foor @ NGN

Ed Forbess @ WaveFly by JMF Solutions

Gerry Ford @ DoubleRadius, Inc.

Thomas Forte @ Technologies Management, Inc.

Lewis Foster @ Columbia County Broadband Utility (C3BU)

Mike Frances @ WaveFly by JMF Solutions

Travis Franks @ Uniti Fiber

Daniel Friesen (and guest Sarah) @ IdeaTek

Chris Frost (and guest Christina Garafola) @ Cruzio

David Funderburk @ GlobalVision

Brian Gabriel @ Mainstream Fiber Networks

Lynn Gabriel @ Mainstream Fiber Networks

Brandan Gaffney @ Star2Star Communications

Danny Garner @ GEAUX TECHIE LLC

Andy Germano @ BEC Technologies

Jeff Giampaolo @ Windstream

Ryan Gleason @ Aeneas Communications

Terri Goggins @ Jaymie Scotto & Associates

Marvin Golden @ City of Thomasville CNS

Josh Gray @ Baltic Networks USA

Justin Griffith (and guest Kelly Griffith) @ Pathwayz Communications, Inc.

Trey Hall @ Walker and Associates

Alex Hamlin @ JMF Solutions

Mark Hanford (and guest Barbara Diamond) @ Cruzio

Nathan Hank @ Intelliwave

Demetree Hardison @ AT&T

Rick Harnish @ Baicells Technologies

Scott Havanek @ Login, LLC

Greg Hayman @ TecInfo Communications

Royce Hernandez @ Hughes

Jeff Holdenrid @ DoubleRadius, Inc.

Jim Hollis @ FISPA

Geoff Hultin @ Multapplied Networks

Jason Hunt @ Uniti

CJ Hunter @ Ranch Wireless

Mike Hunter @ InSite Support Services, Inc.

Casey Imgarten (and guest Vicki Imgarten) @ Air Link Rural Broadband, LLC

Dusan Janjic @ Virginia Global Communications

Stefan Janjic @ Virginia Global Communications

Dane Jasper @ Sonic

Christopher Jeffery @ InSite Support Services, Inc.

Amanda Johnson @ FISPA

Clarence ‘CJ’ Johnson @ AT&T

Eric Johnson @ FISPA

Scott Johnson @ Dynamite Cloud, Inc.

Charles Johnston @ Monster Broadband

Colin Johnston @ Star2Star Communications

Bob Jones @ FISPA, Inc.

Dan Kesselmayer @ Millennium

Mark Kim @ Dasan-Zhone Solutions

Thomas Koch @ NOLA Broadband Inc.

Ivan Kohler @ Freeside Internet Services, Inc.

Jeff Kohler @ Rise Broadband

Kyle Kulow @ Millennium

Jerry Laatsch @ Hughes

Kevin Langford @ Bicom Systems EURL

Dave Lannon @ Granite Telecom

Terry Large @ FiberLight, LLC

Teri Lawrence @ Educational Profession Services

Cliff LeBoeuf @ Computer Sales & Services

Chris Lee @ Cloud Age Solutions

Kyle Leissner @ WireStar Networks

Anders Lindehall @ COS Systems

Steward Linsmith @ VETRO FiberMap

Erik Levitt @ 1st Point Communications

Katherine Lloyd @ Bicom Systems

Jeff Lytle @ Sandy Beaches

Olof Mars @ COS Systems

Bob Mayfield @ ECSIS.NET, LLC

Ben Mize @ TecInfo Communications

Steve Moghadam @ Smartcom Telephone, LLC

Mike Moran @ Ooma, Inc.

Sharat Nagaraj @ Celito.Net

Barry Newberger @ Telco Systems

John Nicholson @ NOLA Broadband Inc.

Brian O’Neil @ ISP Supplies

Mark Ogden @ Adtran

Mark Palmer @ Granite

Sajan Parikh @ Powercode

Nick Pena @ The Fibersmith Company

Tyler Phillips @ Router Limits

Rich Pierce @ FOCUS

Allen Pooley @ Ranch Wireless

Shawna Pooley @ Ranch Wireless

Joel Poythress @ Star2Star Communications

Peter Radizeski @ RAD-INFO INC

Drew Peterson @ Communication Infrastructure Corporation (CIC)

Jim Petersen @ Electricom Llc

Matthew Ramsey @ Login

Rick Ranard @ Electricom Llc

Tracy Rectenwald @ Intelliwave

Saulio Reyes @ Bicom Systems EURL

Sterling Rex @ FarmTel Communications

Jeff Rhoden @ Infostructure

Lance Richard @ REACH4 Communications

Chris Ricketts @ Unit Fiber

Gabe Rincon @ Computer Technologies Group Inc.

John Robertson @ Comcast

Michael Robertson @ Aeneas Communications, LLC

Aaron Rodriquez @ NOLA Broadband Inc.

Mclain Roth @ Telnyx

Wallace Rowan @ Dason Zhone

Noreen Rucinski @ OPT/Visualware Inc.

Daryl Russo @ IPiFony Systems, Inc.

Marcos Salas @ Bicom Systems

Adia Schamber (and guest Evan Jones) @ Cruzio Internet

Tina Sharp @ Sonic.Net

Steele Shemeld @ Telnyx

Layne Sisk @ ServerPlus

David Skidmore @ FiberLight, LLC

Ellen Slezak @ BillMax Billing Solutions

Donny Smith @ The Fibersmith Company

David Snyder @RevTel

Jose Solana @ Global Strategic Accountants

Frank Soos @ Walker and Associates

Bret Sperry @ Telamon

Ed Spoon @ Computer Sales & Services, Inc.

Susie Stalder @ FarmTel Communications

Darin Steffl @ Minnesota WiFi

Rick Stern @ Nitel

Tim Stoll @ Traction Catalyst

Tom Strangi @ Adtran

Andrew Stravelli @ Ciena

Josh Strickand (and guest Aura) @ North Carolina Wireless (Lightleap)

Jeff Sturgill @ FISPA, Inc.

Tim Sullivan @ Ooma, Inc.

David Sweatt @ Micro-Comm, Inc.

Mike Taylor @ Telamon Corporation

Brian Tharp @ Telnyx

Aaron Thompson @ FarmTel Communications

Eric Tolbert (and guest Amanda) @ Newbreak Communications

Violeta Thompson @ ISP Supplies

Tom Turpin @ EnTelegent Solutions

John Tweedy @ EnTelegent Solutions

Kris Twomey @ Law Office of Kris Twomey

Ron Upchurch (and guest Patsy Upchurch) @ U Communications

Suzanne Urash @ CRE8 Group

Marianne Van Meter @ Legacy Capital LL

Brian Vargyas Baltic Networks USA

Kristen Vasicek @ 1st Point Communications

Karine Vosberg @ GSA

Rick Wager @ Access One Inc

Joel Wakefield @ South Valley Internet

Jonathan Walker @ Ciena

Ryan Walker (and guest Joslyn Walker) @ OACYS Technology

David Ware @ FiberLight, LLC

David Warren @ All Tel Networks

David Watson @ TecInfo Communications

Lance White @ Corning

Clint Wiley @ Hagerstown Fiber (New Frontiers Solutions)

Ken Williams @ Allied Telecom Group, LLC

Mark Williamson @ NiTel

Kurt Wolterstorff @ Lorex

Shad Woods @ Monster Broadband

Brian Worthen @ Mammoth Networks

Alan Yoder @ Smartcom Telephone, LLC